Традиції та звичаї нашого народу
Весною традиційно в нашу оселю приходить найголовніше свято християн – Паска, або Великдень. Великдень - одне з найбільших свят християн, що святкується навесні в Україні ще з Х століття і пов’язане з воскресінням Ісуса Христа, тому й отримало назву Великий День, або Великдень.
Писанка – це витвір мистецтва. Не випадково все найкраще в Україні порівнюють з писанкою. У народі про вродливу дівчину кажуть: «Така гарна, як писанка». Тарас Шевченко змальовував красу українського села такими рядками:
Село на нашій Україні
Неначе писанка село…
Наші предки вірили, що саме з яйця утворився світ,
Зі шкаралупи небо,
Із плівки, що встеляє, її небосхил та хмари,
Із білка – вода,
Із жовтка – земля з усіма її багатствами.
Писанка-символ України, пам’ять про рідну землю, рідний край, оберіг на цій землі. Звичай розмальовувати яйця такий давній, що слід його губиться десь у сивій давнині. Писанки є оберегом людини від зла, вони приносять їй достаток і добро.
30 квітня в «Просвіта» за сприянням відділу культури та міської ради відбулося Великоднє дійство. На заході виступили творчі колективи з цілої Долинщини і продемонстрували свої таланти в різних видах мистецтва. Долучилися до цього свята гуртківці Долинської районної Станції юних техніків, які продемонстрували свої творчі доробки у вигляді презентації. Тут були і писанки, виконані в нетрадиційних техніках, і різні варіанти пасхальних кошичків та підставок для писанок, святкові кролики, курчатка та інше. Неможливо уявити собі Великдень без писанок, які око радують і нечисту силу відганяють.
|