Як організувати дистанційне навчання — покрокова інструкція
Вміти ефективно працювати на відстані, добре розумітися на технологіях та бути медіаграмотним — надважливі навички 21 століття. Зараз перед кожним вчителем України постало випробування, як відпрацювати ці навички разом звихованцями в реальному часі під час дистанційного навчання.
Крок 1
Видихніть і занотуйте стратегію
Головне кредо для освітян в умовах тривалого карантину — «Без паніки». Видихніть, заземліться, заваріть улюбленого чаю та перш за все напишіть для себе інструкцію про те, за яким принципом влаштуєте навчання у своєму гуртку.
Крок 2
Виберіть найзручніший інструмент взаємодії з вихованцями
ClassDojo
Це закрита освітня соцмережа.Вона пристосована для стаціонарних ПК, ноутбуків, планшетів і мобільних телефонів (для останніх треба буде завантажити застосунок).
Комунікація керівників гуртків і вихованців відбуватиметься наступним чином: учасники «Класу» будуть бачити публікації в хронологічному порядку. Керівник зможе прикріпити до матеріалів та завдань PDF-файли, посилання на вебресурси.
Google Classroom — безкоштовний сервіс, яким може скористатися кожен, хто має обліковий запис у Google.
Група у Viber чи Facebook
Якщо більшість дітей є у Facebook, можна створити закриту групу саме в цій соцмережі, вона дає більше можливостей — наприклад, проведення онлайн-трансляцій, а от у Viber доведеться записувати короткі відео, це незручно.
Крок 3
Домовтесь із учнями про правила та дедлайни і дотримуйтесь їх
Навичку дистанційного навчання керівникам і вихованцям доведеться формувати з нуля. Поясність правила. Після виконання завдання вихованець обов’язково має отримати зворотний зв’язок.
Крок 4
Раз на тиждень робіть пряму трансляцію: живе спілкування мотивує.
Крок 5
Домовтесь із дітьми, в якій формі вони здаватимуть завдання.
Це залежить від формату завдання, яке треба перевірити. Наприклад, якщо це творча робота — роботи пересилаються у формі Google-презентації.
Крок 6
Як подати матеріал: відпрацьовуємо формати дистанційного навчання.
Зверніть увагу на learningapps.org. Це система готових вправ з різних предметів, та ще й з можливістю автоматичної перевірки системою. Вчитель створює папку класу, заливає туди вправи — вже наявні там чи створені ним.
Крок 7
Обираємо інструменти для перевірки
Найбільш зручною та багатофункціональною для контролю й перевірки знань онлайн є ClassTime.
Через цей же сервіс можна створити опитування, дати до нього доступ дітям.
Крок 8
Насолоджуємося роботою з крутими освітніми ресурсами
- вебінари
- тести,
- подкасти,
- матеріали для самопідготовки.
Сервери платформи надійні і дуже гостинні. А коли учні повернуться до школи, можуть порівняти, хто скільки заробив «вчибаксів», які найскладніші вправи виконав.
Помічними ресурсами в онлайн-навчанні стануть і EdTed та edpuzzle.com.
|