Долинська районна Станція юних техніків

Календар
«  Май 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Сторінка практичного психолога

Чому не можна бити дитину?

М. Ладатко

1. Це марно. У відповідь дитина тільки розлютиться, та все одно тихцем робитиме заборонене. Що більше забороняємо, то більша цікавість – а що буде, якщо…»

2.Це принижує дитину.

3. Це виховує жорстокість щодо слабших.

4. Це руйнує довіру у взаєминах.

Перш ніж вдарити дитину, спитайте себе: « Чому я це роблю?» Відповідь буде простою: Це мій гнів». Запитайте себе: « Хіба немає інших способів впливу?» Відповідь – « Напевно, є». Ще одне питання собі: Тоді я чиню саме так?» Відповідь « Так швидше й легше заспокоїти дитину. Хоча, не факт». Поміркуйте: « А як я б’ю? Наскільки сильно? Навіщо б’ю? По чому б’ю?» Після таких роздумів хочеться одного – обійняти малюка, поцілувати й пообіцяти собі « НІКОЛИ, НІКОЛИ моя рука більше не підніметься на це маленьке диво».

23 подарунки дитині, які вона збереже на все життя

На сьогоднішній день діти просто потопають в достатку іграшок, ігор і розваг.Зараз стільки всього існує для дітей, що їх вже просто нереально чимось здивувати. Але ці 23 подарунка вони точно запам’ятають на все життя! Більше того, вони пронесуть їх з собою крізь все життя і швидше за все, подарують вже своїм дітям:

1. Віра у їхні сили. Дитині надзвичайно важливо знати, що найрідніша людина у світі у них вірить. Давайте дитині зрозуміти, що ви впевнені в ній, в її уміннях і можливостях. Всього одне ваше слово здатне зробити з малюка успішного генія.

2. Любов у всіх її проявах. Обіймайте, цілуйте, говоріть слова любові ззавжди, незважаючи ні на що! Навіть якщо вашій дитині вже за 30!

3. Сімейні вечері. Ці хвилини родинного єднання запам’ ятовуються дітьми на все життя. Це прекрасна традиція, яка об’єднує, мирить, надихає й утихомирює.

4. Радість. Радійте життю і своїй дитині. Не соромтесь своїх почуттів, смійтесь разом з малюком, дурійте.

5. Міцна й повна сім’я. Намагайтеся зберегти сім’ю іхороші стосунки з усіма. Для дитни сім’я – це той фундамент, та опора, яка дає підтримку й допомагає йти по життю.

6. Свій час. Це найцінніший подарунок, особливо для сучасних дітей. Знаходбте час для дитини на щодень! Щоб просто побути з нею, пообніматися, погратися разом, погуляти або просто повалятися на ліжку.

7. Увага.Ще одна річ, якої постійно не вистачає дітям.

8. Доброта. Дитина ще встигне навчитися жорстокості. А ви покажіть їй приклад справжньої доброти й вміння співчувати.

9. Уміння цінувати. Навчіть дитину цінувати те, що у неї є, але завжди прагнути до більшого.

10. Цікавість. Цікавість до світу присутня у кожної дитини. Постарайтесь не вбити всякими: Не лізь, не заважай, вистачить говорити…

11. Уміння приймати рішення. Стимулюйте до самостійності, допоможіть приймати наслідки своїх дій.

12. Рамки. Дітям надзвичайно важко жити у вседозволеності й не мати ніяких обмежень. Їм потрібні рамки, які структурують для них цей світ. Тільки не захоплюйтесь заборонами, інакше це загрожує непослухом.

13. Свобода. Пам’ятайте, що заборон має бути мінімум. Дайте дитині можливість вибирати, самостійно приймати рішення, діяти й вчитися на власних помилках.

14. Похвала. Дітям дуже важливо відчувати схвалення їх дій з боку батьків. Це стимулює до вдосконалення.

15. Любов до творчості. Надавайте можливість творити стільки, скільки захочеться. Заохочуйте творчу діяльність, створюйте умови для неї. Самі захоплюйтеся і займайтеся з дитиною. Це дуже важливе вміння вепоху інтернету та комп’ютерних технологій, яке вчить бачити прекрасне у всьому, радіти життю, знаходити винаходи з нестандартних ситуацій.

16. Щедрість.Покажіть на власному прикладі, що таке щедрість, як ділитися, і навчіть отримувати задоволення від власної щедрості.

17. Духовність. Прищеплюйте дітям усвідомлення наявності душі й існування Бога, добре, якщо вони навчаться діяти, керуючись потребами не тільки свого тіла, а й душі.

18. Правда. Будьте чесними з дітьми. Таким чином ви навчите їх бути чесними. Крім того ви продемонструєте їм, що вам можна довіряти, що з вами вони в безпеці.

19. Надія. Накдія допоможе у найважчі моменти, підтримає й додасть сил.

20. Любов до пізнання. Любов до знань і хороша оцінка в школі часом не мають абсолютно нічого спільного. Заохочуйте людину пізнавати світ, захоплюватися, навчіть отримувати задоволення від пізнання світу.

21. Оптимізм. Це те, що допомагає досягати успіхів і міняти цей світ на краще.

22. Посиденьки у вас на колінах. Для дитини це найкраще, найзатишніше місце в світі!

23. Вірність в сім’ї, в стосунках. Бути вірним своєму чоловікові (дружині) – це вчинок нашого розуму, серця і душі! А діти відчувають це дуже тонко.